Meble dla lalek

Meble dla lalek.

Dziewczęta chętnie zrobią z pudełek po zapałkach (i przy użyciu tych samych narzędzi) mebelki dla lalek. Rysunek przedstawia kilka wzorów, choć oczywiście, mebelków można zrobić znacznie więcej i zupełnie inne, niż proponowane tutaj. Ale pozostawmy to pomysłowości wykonawców.

Zasada budowy mebelków jest bardzo prosta. Należy sklejać pudełka według potrzeby, wykorzystując czasem do konstrukcji tylko „szufladkę” lub połowę pudełka, jak w przypadku biblioteczki.

Biurko robimy z 7 sklejonych ze sobą pudełek. Aby można było łatwo otwierać szufladki, przymocowujemy do każdej za pomocą kawałków drucika małe guziczki. Całość, to znaczy blat, ścianki tylne, boczne oraz części przednie szuflad, okleimy glansowanym kolorowym papierem.

Krzesła wykonamy według rysunku. Dolną część zrobimy z pudełka przeciętego na połowę, mebelek będzie miał wówczas bardziej prawidłowe proporcje.

Wykonanie biblioteczki jest dość proste. Część z szufladkami zrobimy z pudełek przeciętych na połowę, biblioteczka będzie wówczas mniej masywna i „lżejsza”. Część górna składa się z samych „szufladek”.

Fotel, stół, kanapę i tapczan sklejamy według wzoru pokazanego na rysunku. Do tapczanu można przymocować nóżki z korka.

Podstawą lampy jest pudełko od zapałek, w które wbijamy patyczek. Abażur to pokrywka od pudełka po lekarstwie, przyklejona do patyczka klejem.